سنسور آهنربایی

سنسور آهنربایی با طول عمر بالا

سنسور آهنربایی در مدل های فلزی و پلاستیکی عرضه می شود که هر یک عملکرد خاص خود را دارند. کاربرد سنسور آهنربایی بسیار زیاد است اما به طور کلی وقتی صحبت از سنسور آهنربایی است هدف اصلی تشخیص طبقات آسانسور است. سنسورهای آهنربایی آکوسنس به نسبت برندهای دیگر هم کیفیت بهتری دارند و هم از نظر نوع عملکرد تضمین شده هستند. از سوی دیگر کارایی این سنسورها نیز بسیار قوی بوده و برای مدت زمان طولانی مناسب هستند. یک نکته مهم که باید در مورد سنسور مگنتی بدانید این است که قیمت این محصول بر اساس سطح کیفیتی که دارد ارزیابی می شود و اهمیت زیادی خواهد داشت.

سنسور آهنربایی چیست؟

از آنجایی که در مقدمه اشاره شد، سنسور آهنربایی برای تشخیص طبقات در آسانسور به کار می رود نیاز است که این موضوع به طور دقیق ارزیابی شود. زمانی که این سنسور در یک بخش مشخص آسانسور نصب می شود و آهنربا در هر یک از طبقات در جای درست خود قرار می گیرد، به محض اینکه سنسور به طبقه مورد نظر رسید یک پالس به تابلو فرمان فرستاده می شود. این روند سبب میشود که موقعیت کابین و طبقه شناسایی شود. البته ما یکی از کاربردهای سنسور آهنربایی را مثال زدیم. این محصول کاربردهای دیگری نیز دارد و به طور کلی در بازار ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ایده آل عمل می کند.

سنسور های آهنربایی وظیفه دارند که نسبت به میدان مغناطیسی واکنش نشان دهند. البته منظور ما میدان مغناطیسی است که در اطراف آهنربای دائم یا الکتریکی وجود دارد. این سنسورها برای تشخیص موقعیت قطعه بدون تماس با سنسور می توانند بسیار کاربردی باشند. جنس سنسور آهنربایی از آهنربای دائمی است و جریان های AC و یا DC برای آنها استفاده شده است. در واقع این سنسورها توسط میدان مغناطیسی تحت تاثیر قرار می گیرند.

از سنسور آهنربایی برای جک های هیدرولیکی نیز استفاده می شود. این سنسور روی جک های پنوماتیکی هم اجرا می شوند. همینطور شرایط سنسورها به صورتی است که موقعیت جک را در وضعیت باز و بسته بودن تشخیص می دهند. این سنسور می تواند برای کنترل سطوح در مخازن نیز استفاده شود. سنسورهای آهنربا در یک یا چند نقطه مشخص در مخازن به شکل عمودی و بدون نیاز به منبع تغذیه در مخزن نصب می شوند. این سنسورها شناورهای مخصوص از جنس پلی آمید یا فلز دارند.

سنسور آهنربایی

کاربرد سنسورهای آهنربایی

طراحی سنسور آهنربایی به صورتی است که توانایی لازم برای شناسایی و شمارش وسایل را دارد. این سنسورها به صورتی طراحی شده اند که می توانند برای باز و بسته بودن درب ها نیز گزینه خوبی باشند. از این سنسورها معمولاً جهت کنترل موقعیت تجهیزات استفاده می شود. سنسورهای آهنربایی می توانند سرعت چرخش را اندازه گیری نمایند. در واقع نام دیگر این سنسورها پیکاپ است. طول عمر سنسور نوع آهنربایی بسیار بالا است چون از ساختاری برای آنها استفاده شده که برای محیط های آلوده و چرب و روغنی کارایی زیادی دارند. از سوی دیگر ساختار این سنسورها به صورتی است که حتی برای اتومبیل ها نیز استفاده می شوند. در این سنسورها قسمت های متحرک که دچار لغزش شده، سبب نویز نمی شوند و این موضوع در سنسورهای مغناطیسی بسیار پر اهمیت است.

ساختار اصلی سنسور آهنربایی

قسمت اصلی که برای سنسور آهنربایی در نظر گرفته شده است شامل بخش های تیغه ای است که از جنس مواد فرومغناطیس مثل آلیاژ آهن و نیکل تشکیل شده اند. این قطعات تیغه ای شکل هستند و داخل یک لوله کوچک قرار می گیرند. این لوله ها شامل گاز های خنثی نیتروژن هستند. گازهای خنثی گاز های غیر فعال هستند. این سنسورها به واسطه ال ای دی های مخصوص برای نمایش وضعیت سنسور نصب می شوند. اگر یک میدان مغناطیسی مثل آهنربای دائم وجود داشته باشد ورقه های تیغه ای شکل را جذب میدان مغناطیسی می کنند. در نهایت نیز سنسور مغناطیسی مثل سنسورهای القایی دارای یک اسیلاتور ال سی هستند.

برای خرید سنسور آهنربایی می توانید از مشاوران پردیس کابل البرز به عنوان وارد کننده انواع سنسور کمک بگیرید. به این ترتیب خرید شما قطعاً با سودآوری بالاتری همراه خواهد بود و درگیر هزینه های اضافی نمی شوید. شما برای رسیدن به یک قطعه مخصوص و با کیفیت باید بتوانید همه جوانب را بسنجید. در دنیای امروز سنسور مگنتی برند آکوسنس بیشترین طرفدار را دارد.

سنسور مگنتی با تضمین کیفیت
خرید عمده سنسور فیبر نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× استعلام قیمت در واتساپ