سنسور پروکسی متر یا مجاورتی

پردیس کابل البرز تنها وارکننده و تولید کننده سنسور پروکسی متر با برند آکوسنس و پکاسنس با بهترین کیفیت و قیمت در خدمت هموطنان گرامی می باشد .

مشخصات سنسور پروکسی متر به نسبت سنسورهای دیگر کمی متفاوت است بنابراین بسیار مهم است که اطلاعات دقیقی در خصوص این سنسور وجود داشته باشد. به طور کلی نیاز است که فاصله حس کردن و تشخیص جسم و همینطور قطر سنسور مدنظر قرار بگیرد. سنسور پروکسی متر در لیست سنسورهای مجاورتی قرار می گیرند که در برخی از صنایع بسیار مهم و ضروری هستند.

مشخصات سنسور پروکسی متر

فاصله حس نمودن جسم یکی از مهمترین ویژگی های سنسور پروکسی متر محسوب می شود. در واقع بسیار مهم است که مشخص شود سنسور مورد نظر یک قطعه استاندارد است که می تواند فاصله های مختلف را تشخیص دهد. این فاصله ها مهمترین مشخصه برای سنسورهای القایی هستند. البته تشخیص فاصله سنسور به یک سری موارد بستگی دارد. مثلاً قطر سنسور یکی از موارد مهم است. هرچه میزان قطر سنسور بیشتر باشد فاصله حس کردن سنسور نیز بیشتر است. مورد بعدی شیلد دار بودن یا بدون شیلد بودن سنسور است. به طور کلی این محصول در مدل های بدون شیلد، فاصله حس کردن سنسور کمتر خواهد بود. مورد بعدی آلیاژ جسم مورد نظر است. دقت کنید که محاسبه فاصله حس کردن سنسور به ازای اجسام با آلیاژهای مختلف ارزیابی می شود و عملکرد مشخصی دارد.

المان دیگر مربوط به هیسترزیس است. این مورد مربوط به فاصله بین نقطه وصل شدن سنسور در زمان نزدیک شدن قطعه به سنسور و همینطور نقطه قطع شدن سنسور در زمان دور شدن قطعه از سنسور است. به طور کلی حداکثر فاصله هیسترزیس نیز با مشخصه خاصی یاد می شود. این ویژگی سبب می شود که اگر دستگاه دارای لرزش باشد در نهایت به قطع و وصل شدن سیگنال منجر نشود. یک موضوع دیگر مربوط به فاصله حسگر موثر است. در واقع این پارامتر مربوط به فاصله ای است که تحت شرایط مجاز می تواند عملکرد سنسور را تضمین نماید. دقت کنید که فاصله حسگر موثر از نظر شرایط می تواند یک اصول ویژه باشد.

سنسور پروکسی متر

ویژگی های خاص سنسور پروکسی متر

فرکانس سوئیچینگ سنسور یکی از ویژگی های مهم در خصوص سنسور پروکسی متر محسوب می شود. این پارامتر در این سنسورها در واقع بیشترین میزان قطع و وصل پی در پی سنسور در یک ثانیه را مشخص می کنند. البته که این فرکانس ها بر اساس موقعیت سنسور سنجیده می شود و در نهایت می تواند ساختار قابل قبولی باشد. مورد بعدی مربوط به جریان نشتی است. جریانی که از سنسورهای دو سیمه در حالت قطع عبور می کند. جریان های نشتی به طور کلی می تواند بر اساس ساختاری که دارد سنجیده شود. در این صورت جریان نشتی کمک می کند که سنسورهای دو سیمه در حالت قطع عبور نمایند. جریان های بی باری نیز وجود دارند که مربوط به جریانی هستند که در حالت وصل سیم های تغذیه سنسور از سنسور عبور می کنند. این جریان ها به طور کلی دارای شرایط اجرایی مخصوصی هستند.

سنسور پروکسی متر

انواع سنسور پروکسی متر بر اساس شکل ظاهری

سنسور پروکسی متر به صورت شیلد دار و بدون شیلد طراحی شده است. سنسورهای شیلددار در لیست سنسورهایی قرار گرفته اند که قسمت حساس سنسور به واسطه پوسته فلزی محصور شده است. هر زمانی که دو یا چند عدد از این سنسورها همسطح روی بدنه فلزی دستگاه اجرا شوند رعایت فاصله نصب الزامی خواهد بود.

در سنسورهای بدون شیلد، یک قسمت حساس وجود دارد که خارج از پوسته فلزی آن است. فاصله حسگر این سنسورها به طور کلی بیشتر از سنسورهای FLUSH است. فرکانس سوئیچینگ آن نیز در مقایسه کمتر به نظر می رسد.

مزایای سنسورهای پروکسی متر

این سنسورها سرعت سوئیچینگ بالایی دارند. رطوبت، آب و روغن و گرد و غبار نیز روی این سنسورها تاثیری ندارد. به طور کلی این سنسورها نیازی به نیرو و فشار ندارند و عملکرد سنسور بر اساس نزدیک شدن قطعه صورت می گیرد یعنی نیازی به نیرو و فشار نیست. این سنسورها قابل استفاده برای محیط های مختلف هستند. یعنی در شرایط سخت کاری و در محیط هایی که فشار زیاد دارند و دمای آنها بالا است بهترین گزینه محسوب می شوند. این سنسورها برای موادهای اسیدی و روغنی و آب نیز قابل استفاده هستند.

در نهایت بدانید که سنسور پروکسی متر در سوئیچینگ، نویز ایجاد نمی کند. چون در طبقه خروجی از یک سری نیمه هادی استفاده شده است. نویزهای مزاحم در چنین شرایطی به طور کلی اجرا نمی شود و مورد تایید قرار نمی گیرد. البته که این سنسورها بر اساس موقعیت اجرایی سنجیده می شوند.

پردیس کابل البرز فروشنده عمده انواع سنسور نوری آینه ای ، سنسور القایی ، سنسور نوری رفلکتوری و … می باشد .

سنسور نوری آینه ای آکوسنس
سنسور مگنتی با تضمین کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× استعلام قیمت در واتساپ