سنسور فشار

خرید سنسور فشار

سنسور فشار از دسته حسگرهای مهم محسوب می شود که جهت اندازه گیری فشار گاز یا مایع مناسب است. سنسور فشار آکوسنس به واسطه قیمت خوب و دقت بالای خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سنسورهای فشار برای کنترل و مانیتورینگ مایعات استفاده می شود. این نوع سنسورها می توانند اندازه گیری درستی از انواع متغیرهای صنعتی به شکل غیر مستقیم داشته باشند. سنسورهای فشار از نظر طراحی، عملکرد، دقت، خروجی و کاربرد و همینطور قیمت نیز با هم فرق می کنند. گروهی از سنسورهای فشار وجود دارند که می توانند برای حالت های پویا نیز مناسب باشند.

جهت خرید انواع سنسور فشار با برند آکوسنس و پکاسنس و همچنین انواع سنسور القایی و سنسور نوری می توانید با کارشناسان پردیس کابل البرز تماس بگیرید .

عملکرد سنسور فشار

برای برخی از افراد سوال است که سنسور فشار چطور عمل می کند. در واقع این سنسورها نیروی فشار را به سیگنال کوچک الکتریکی تبدیل می کنند که قابل انتقال و نمایش هستند. به این ترتیب بر اساس این عملکرد سنسورها فرستنده فشار نیز نامیده می شوند. به طور کلی دو سیگنال مهم برای سنسور فشار آکوسنس مورد استفاده قرار می گیرد.

سنسور فشار

ساختار سنسور فشار

عملکرد سنسورها به سه دسته مطلق، گیج و اختلافی دسته بندی می شوند. سنسور فشار مطلق به نسبت فشار نسبت به خلا سنجیده می شود. این سبک از سنسورها به صورتی طراحی می شوند که می توانند به فشار اعمال شده از سوی بالا یا پایین واکنش نشان دهند. ورودی از سمت بالا سنسور را در معرض خطرات و صدمات فیزیکی قرار می دهد و همینطور آلودگی توسط غبار و رطوبت هم نیاز به سنسور به ورودی های پایین دارد.

در مورد سنسور فشار از نوع گیج شرایط متفاوت است. این سنسورها می توانند همزمان فشار اتمسفری را به یک سمت و فشار به سمت دیگر را اندازه گیری کنند. در واقع یک سنسور اختلافی با دو پورت مخصوص اجرا می شود. در واقع هر یک از فشارهای مورد اندازه گیری با المان های اندازه گیری در تماس هستند. به طور کلی سنسورهای گیج فشار را نسبت به محیط و فشار محیط مورد اندازه گیری قرار می دهند نه به صورت مطلق.

سنسور فشار

اصول کار سنسورهای فشار

در مورد اصول کار سنسورهای فشار آکوسنس می تواند اینطور در نظر داشت که سنسور بر اساس واکنش فیزیکی اجرا می شود. به طور کلی سنسور فشار تغییرات نسبی به وجود آمده را به شکل الکتریکی اندازه گیری می کند و برای این هدف، تغییر در ظرفیت خازنی و همینطور تغییر در مقاومت اهمی یک استرین گیج استفاده می شود. همه این تغییرات بر اساس دامنه انحراف پس از اعمال فشار خواهد بود.

کاربرد سنسور فشار در صنعت

حقیقت این است که سنسورهای فشار در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پردیس کابل البرز وارد کننده انواع سنسور با برند آکوسنس به خصوص سنسور فشار با بیشترین دقت است که توانسته سطح نیاز بسیاری از صنایع را فراهم سازد. این سنسورها در سیستم های بخار استفاده می شوند. سنسورهای فشار برای اندازه گیری فشار بخار در سیستم های بخار کاربرد دارند. این بخارها برای تولید گرما در بسیاری از فرآیندهای یک خط اجرا می شود. فشارسنج میتواند اندازه فشار را زمانی که بخار به درجه مشخصی حرارت رسیده است محاسبه کند. در این صورت سنسورهای فشار یک دستگاه ورودی در سیستم های صنعتی محسوب می شوند و می توانند بخارهای داغ در خطوط انتقال فشار تولید را به واسطه یک دریچه باز و بسته شونده کنترل نمایند.

از این سنسور ها در مجاورت بسیاری از فیلترها استفاده می شود. در واقع زمانی که کاهش جریان مایع یا گاز صورت می گیرد. استفاده از سنسور فشار در مسیر فیلتر ها می تواند مناسب باشد و بر اساس موقعیت سنجیده شود.

سنسور فشار

سنسورهای فشار می توانند برای اندازه گیری سطح مناسب باشند. مثلاً اگر منبعی در حال پر شدن باشد، به واسطه مقدار فشار هیدرواستاتیکی توسط سنسور فشار اندازه گیری می شود. انجام یک سری محاسبات ریاضی روی این میزان فشار و حجم سبب می شود که مایع تا حجم مشخصی از منبع پر شده ارزیابی شود. اندازه گیری فشار برای تعیین سطح مایع کار نسبتاً دشوارتری محسوب می شود. برای تعیین سطح می توان از دو سنسور فشار استفاده کرد.

جمع بندی

شاید خرید سنسورهای مختلف کار سختی به نظر برسد اما برند آکوسنس و پکاسنس توانسته بهترین محصولات را با قیمت مناسب و با تضمین کیفیت ارائه دهد. البته که بسیاری از سنسورها می بایست موقعیت درستی از شرایط را در نظر بگیرند. دقت کنید که سنسورهای فشار می توانند ساختار مخصوصی داشته باشند.

سنسور دما
سنسور القایی جک پنوماتیک با طراحی جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× استعلام قیمت در واتساپ