کانکتور سنسور نوری

کانکتور سنسور نوری

کانکتور سنسور نوری چیست

کابل های سنسور فیبر نوری را نه تنها می توان برای انتقال داده ها، بلکه برای اندازه گیری دما، فشار و سیگنال های صوتی، حتی در محیط های سخت و پیچیده استفاده کرد. در کنار کابل ‌های سنسور و سوئیچ، کانکتور سنسور نوری دارای فناوری بسیار پیشرفته ای است که آنها را قادر می‌سازد تا به طور یکپارچه در فرآیند ها و سیستم ‌های اتوماسیون صنعتی ادغام شوند. به طور خلاصه، این کانکتور ها برای اتصال کابل ها و اجزای مربوط با سوئیچ ها، سنسور ها و تجهیزاتی که فرآیند اتوماسیون صنعتی را تشکیل می دهند، استفاده می شود. سپس همه این اجزای جداگانه به یکدیگر متصل می شوند تا به عنوان یک واحد خودکار کار کنند و یک سیستم کارآمد را فراهم کنند که بتواند با حداکثر کارایی کار کند، بهره وری را افزایش دهد و زمان خرابی را به حداقل برساند.

کابل های فیبر نوری معمولا دارای سه جزء هستند: هسته، پوشش و روکش. روکش و هسته دارای ضریب شکست متفاوتی هستند که سرعت پخش نور در یک ماده است. نور می تواند کیلومترها را با حداقل تضعیف طی کند. کابل ها و کانکتورهای حسگر را می توان با چندین نوع مختلف سوئیچ و سنسور در طیف گسترده ای از صنایع و بخش های مختلف استفاده کرد.

کانکتور سنسور نوری

سنسور کانکتور چگونه کار می کنند؟

کابل ها و سنسور های کانکتور را می توان با چندین نوع مختلف سوئیچ و سنسور در طیف گسترده ای از صنایع و بخش ها استفاده کرد. با این حال، آنها معمولاً در محیط‌های کنترل فرآیند صنعتی و اتوماسیون در صنایع تولید و صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شوند.

 سنسور های کانکتور به هم قفل می شوند تا سنسور نوری را به منبع برق متصل کنند. آنها در کابل کشی میدانی برای سنسورها استفاده می شوند و جایگزینی سریعتر از سیم کشی سخت هستند. سنسور ها فاصله، حضور یا عدم وجود اجسام را نیز تشخیص می دهند.

کانکتور ها و کابل‌ های حسگر برای استفاده با طیف گسترده‌ای از سوئیچ ‌ها، سنسور ها و مبدل ‌ها، مناسب هستند. از آنجایی که سنسور های کانکتور اجزای همه کاره ای هستند، می‌توانند در کاربرد های مختلفی از سیستم‌ ها و فرآیند های اتوماسیون صنعتی گرفته تا وسایل نقلیه و صنعت خودرو استفاده شوند.

این بدان معنی است که کانکتورهای سنسور مختلف برای کاربرد های مختلف مناسب هستند و می توانند در محیط های مختلف نصب شوند. به این ترتیب، این بدان معناست که کانکتور های سنسور های مختلف به روش‌های متفاوتی کار می‌کنند.

کانکتور سنسور نوری

انواع سنسور کانکتور

انواع مختلفی از سنسور های کانکتور وجود دارد که هر کدام برای کاربرد ها و موارد مختلفی مناسب هستند. از کانکتور های با اندازه های مختلف گرفته تا جنس، ولتاژ و موارد دیگر، انتخاب مناسب ترین نوع سنسور کانکتور برای راه اندازی یک سنسور نوری ضروری است.

برخی از انواع اصلی سنسور های کانکتور که ممکن است با آنها روبرو شوید در بخش‌های زیر بررسی شده‌اند.

سنسور کانکتور اکسیژن

سنسورهای O2  (اکسیژن) عمدتاً در وسایل نقلیه و صنعت خودروسازی برای نظارت بر سطوح اکسیژن نسوخته وسایل نقلیه خروجی از طریق اگزوز استفاده می‌شوند. این حسگرها می‌توانند در اندازه گیری سوخت و اکسیژن مصرفی خودرو کمک کنند. این حسگر ها می توانند تعیین کنند که آیا موتور در حال سوختن (سطوح اکسیژن بالاتر)است یا خیر (سطح پایین‌تر اکسیژن). اتصال دهنده ها در کنار این سنسورها و کابل های O2 برای ادغام کامل سنسور در تنظیمات استفاده می شوند.

کانکتورهای سنسور فشار

سنسور کانکتور و آداپتورهای سنسور فشار را می توان در کنار سنسورهای فشار برای یک راه حل سنجش جامع استفاده کرد. این سنسور ها در انواع کاربرد های سنجش فشار یافت می شوند و برای استفاده با موادی مانند سوخت، مایعات و روغن مناسب هستند. در سناریوهای خاص، کانکتور های سنسور فشار را می توان در کنار سنسور های موقعیت دریچه گاز نیز یافت.

کانکتور سنسور نوری

اتصالات سنسور سرعت

سنسورهای کانکتور سرعت شبیه به سرعت سنج ها هستند و برای نظارت و ثبت سرعت طراحی شده اند. آنها بیشتر در وسایل نقلیه استفاده می شوند. کانکتور های سنسور سرعت در اشکال مختلف در دسترس هستند، که انعطاف پذیری را برای ادغام کانکتور ها به راحتی فراهم می کنند.

کانکتورهای سنسور دما

سنسور های دما دمای محیط اطراف خود را اندازه گیری و ثبت می کنند و نتیجه دقیقی از داده های دما و تغییرات در طول زمان ارائه می دهند. هر دو سنسور دمایی لمسی و غیر لمسی در دسترس هستند که هر کدام برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.

پردیس کابل البرز فروشنده انواع سنسور نوری و سنسور القایی با برند Akusense و Pkasense

خرید سنسور القایی پکاسنس
منبع تغذیه سنسور نوری چیست و چه کاربردی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× استعلام قیمت در واتساپ