تبدیل فیبر نوری

تبدیل فیبر نوری چیست و چه کاربردی دارد

مبدل فیبر نوری چیست

تبدیل فیبر نوری دستگاه های شبکه ای هستند که قادر به اتصال دو نوع رسانه مختلف می باشند. در بیشتر موارد، آنها برای اتصال کابل کواکسیال جفت به هم تابیده به یک کابل فیبر نوری استفاده می‌شوند. این امر امکان اتصال شبکه‌ ها و سیستم ‌های کابلی جدید تر فیبر نوری و سیستم‌ های کابل‌کشی قدیمی‌ تر مبتنی بر مس را فراهم می‌کند. این قابلیت امکان ارتقای جزئی زیرساخت شبکه فیبر نوری را فراهم می کند. همچنین این قابلیت توانایی اتصال فیبر به مس و انواع دیگر شبکه های سیمی را امکان پذیر می کند و سرعت اترنت را نیز افزایش می دهد.

در واقع مبدل فیبر نوری یک دستگاه شبکه ساده است که برای ایجاد ارتباط بین دو نوع رسانه متفاوت مانند جفت پیچ خورده با کابل فیبر نوری استفاده می شود. این دستگاه ها در حدود سال ۱۹۹۷ توسعه یافتند و به بازار عرضه شدند. یک مبدل فیبر نوری شامل دو فرستنده و گیرنده است که توانایی انتقال داده ها و دریافت آن ها از یکدیگر را دارند. هر کدام از فرستنده ها دارای کانکتورهای مختلفی هستند که با رسانه های مختلف سازگار هستند.

تبدیل فیبر نوری، همچنین به عنوان فرستنده یا مبدل های رسانه اترنت نیز شناخته می شود. این مبدل ها دستگاه های شبکه ای ساده ای هستند که اتصال دو نوع رسانه غیر مشابه مانند جفت پیچ خورده مانند کابل Cat5 یا Cat6 را با کابل فیبر نوری امکان پذیر می کنند.

کاربردهای مبدل فیبر

یک مبدل فیبر نوری بسیار انعطاف پذیر است و می تواند در هر زمینه یا مکان خاصی از ایستگاه های کاری صنعتی گرفته تا رایانه ها مورد استفاده قرار گیرد. این مبدل های فیبر نوری پیکربندی شبکه کامپیوتری را بسیار متنوع می کنند. آنها شما را قادر می سازند تا به یک فناوری برتر و بالقوه قدرتمندتر بدون نیاز به بازسازی کامل شبکه دسترسی پیدا کنید. کاربرد اصلی یک مبدل فیبر نوری گسترش بیشتر یک شبکه است. مبدل های فیبر نوری از کابل های بسیار بزرگتری نسبت به کابل های مسی جفت تابیده سفارشی پشتیبانی می کنند. کابل های مسی ۱۰M و ۱۰۰M دارای محدودیت طول برد ۱۱۰ متر هستند. اما، کابل های فیبر نوری دارای محدودیت طول ۲۰۰۰ متر هستند.

مزایای مبدل فیبر نوری

مبدل های فیبر نوری می توانند راه حل مناسب و مقرون به صرفه ای را برای چالش مس به فیبر ارائه دهند. آنها در صنایع و بخش‌های مختلفی، از جمله شبکه ‌های محلی، دانشگاه ها، شرکت‌ ها، مراکز داده، مراکز امنیتی و مراکز دولتی برای ایجاد ارتباط بین مس و فیبر استفاده می‌شوند.

اکثر تاسیسات دارای پایه بزرگی از سیم کشی مسی هستند و از پورت های مسی استفاده می کنند. در حالی که استفاده از مبدل های فیبر رسانه ای مشکلات زیادی را برطرف می کند و می تواند به طور قابل توجهی کیفیت انتقال را بهبود بخشد.

پکاسنس طیف کاملی از مبدل های فیبر نوری را برای کاربرد و استفاده های مختلف ارائه می دهد. آنها با سوئیچ ها و روترهای Cisco سازگار هستند و از اجزای پیشرفته و تراشه های قابلیت اطمینانی استفاده می کنند.

کابل های مسی سنتی تلفات قابل توجهی را در فاصله های طولانی ایجاد می کنند. اما با استفاده از  تبدیل فیبر نوری می توان این مشکل را برطرف نمود. اتصال کابل‌ های مسی به کابل فیبر نوری با استفاده از مبدل فیبر مدیا می‌تواند کیفیت انتقال را بسیار افزایش دهد، زیرا فیبر محدودیت‌ هایی که در مس وجود دارد را ندارد. مبدل های فیبر نوری می توانند شبکه های محلی را گسترش داده و به هم متصل کنند و یک شبکه بزرگتر را ایجاد کنند.

انواع کانکتورهای نوری

مبدل ‌های مس به فیبر به شما امکان می‌دهند تا سیستم‌ های مسی را به سیستم ‌های فیبر نوری متصل کنید. این مبدل ها معمولا سرعت انتقال شما را هنگام خروج و ورود به یک ساختمان یا شبکه افزایش می‌دهند. همچنین می‌توانید برای مواقعی که می‌خواهید دو شبکه را با هم پیوند دهید، کانکتور های فیبر به فیبر داشته باشید.

می‌توانید از چند کانکتور رسانه فیبر برای ترکیب چندین LAN در یک شبکه به هم پیوسته عظیم استفاده کنید. کانکتورهای مدیریت نشده صرفاً متصل هستند، در حالی که کانکتورهای مدیریت شده به شما امکان می دهند مواردی مانند اولویت بندی ترافیک و تخصیص پهنای باند را کنترل کنید.

منبع تغذیه سنسور نوری چیست و چه کاربردی دارد
هدف پرده نوری؛ موارد استفاده و مزایای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها
Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× استعلام قیمت در واتساپ